Napjainkban az álláskeresők 79%-a a cégek 84%-a használja álláskeresésre, toborzásra a közösségi média valamely felületét.
Ennek a jelenségnek a körbejárását tűzte ki céljául a HVG legutóbbi eseménye, az Online Toborzási Konferencia 2017. Az előadók közül ketten is, Dr. Guld Ádám egyetemi adjunktus és Horváth Lajos a Cluso kreatív igazgatója, felhívták a figyelmet az online videós tartalmakban rejlő toborzási lehetőségekre.
A toborzás célja az üres vagy megüresedő, illetve létesítendő munkaposztokra potenciális munkavállalók felkutatása és megnyerése, lehetőleg olyan pályázók vonzása, akik a munkaköri követelményeknek megfeleltethetők, vagyis az álláshely betöltésére alkalmas személynek kiválaszthatók.